Borsó kölykei elérték az öt hetes kort, és napról napra ügyesebbek, gyorsabbak és okosabbak. Már nemcsak bájos kis gombócok, hanem kis egyéniségek, akik egyre jobban kötődnek az emberekhez és a környezetükhöz. Minden új élmény formálja őket.

Behívhatók az 5 hetes kölykök – Borsó csapata egyre ügyesebb

Borsó kölykei elérték az öthetes kort, és napról napra ügyesebbek, gyorsabbak és okosabbak. Már nemcsak bájos kis gombócok, hanem egyéniségek, akik egyre jobban kötődnek az emberekhez és a környezetükhöz. Minden új élmény formálja őket.

Fejlődő agyak, szófogadó kölykök

Ebben az életkorban a kiskutyák agya még folyamatos fejlődésben van és most kezd igazán kialakulni életük egyik legfontosabb kapcsolata: igazi kötődés az emberekhez.

“Már behívhatók a kölykök, cuppogásra odajönnek hozzám. Sokat randalíroznak kint, de gyakran vannak a meleg kutyaházban, és ott folytatják a játékot, majd elalszanak” – mondta Leidgeb Melinda, a kölykök gondozója.

A későbbiekben a behívás kulcsfontosságú lesz mindannyiuk életében, ezért nem lehet elég korán elkezdeni a tanulását.

A játék és a puha harapás művészete

A kölykök mindennapjainak része a játék, amelynek egyik fő eleme a harapdálás. A kölyökkutyák közötti játék mintegy 80%-a apró harapásokból áll, közben megtanulják a puha harapást, vagyis azt, hogy milyen erővel “kóstolgathatják” egymást anélkül, hogy fájdalmat okoznának.

Melinda szerint a kis csapat nemcsak egymás fülét és farkát rágcsálja, hanem minden mozdítható dolgot:
“A játékokat is húzzák-nyúzzák, illetve egymás fülét-farkát. Nagyon szeretik, hozzák-viszik a csörgős játékokat. Kedvencük a cipő, csizmaszár, illetve a farmernadrág.”

Az önállóság útján

A kölykök mozgása napról napra magabiztosabb, már nemcsak botladoznak, hanem gyorsan és ügyesen közlekednek.
Könnyedén felmennek a teraszra, és bármikor le is lépnek onnan. A házban körbeszimatolnak, és a kutyaházba is maguktól bemennek” – mondta Melinda.

Borsó számára is változást hozott ez az időszak. Már nem csupán az anyjuk, hanem egyre inkább a játszótársuk is. Ugyanakkor továbbra is figyeli, hogy minden rendben van-e velük:
“Borsó már inkább játszótársként tekint rájuk, mert sokszor megrohamozzák a kölykök és lebirkózzák, de anyai szemmel is megnézi őket, hogy minden rendben van-e velük.”

Az étvágyuk is labradoros

Egy valami biztos, a kölykök étvágya határtalan:
“Óriási zabagépek, fél pillanat alatt megesznek mindent, kinyalják a tálat is, hogy egy morzsa se maradjon ott, majd utána kis hordókká változnak.”

A gyors növekedéshez rengeteg energiára van szükségük, és gondoskodnak róla, hogy egy falat se vesszen kárba.

Korábban itt írtunk Borsó kölykeiről.

Ne várj májusig hiszen, már most rendelkezhetsz adód egy százalékáról a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolának.

Biztos lehetsz benne, hogy  jó helyre kerülnek az adó forintjaid, mert alapítványunk mindent a vakvezető kutyák képzésére fordít.

Köszönjük a látássérült gazdik nevében!

Már felajánlhatod a NAV online felületén az adód 1%-át a vakvezető kutyák képzésére, ha belépsz az ügyfélkapudon ideCsak öt percedbe kerül, és támogatást küldesz egy hűséges vakvezető kutyának!

Még egy jó hír! Ha megadod a levelezési címedet, a köszönőlevélben elküldjük majd jövő évi vakvezető kutyás naptárunkat is.
 Adószámunk: 18449149-1-05
Kérjük, támogasd adód 1%-ával a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolát!
Adó 1% tájékoztatónkat itt olvashatod el