Alapítványunk 2006-ban alakult. Fő tevékenységünk vakvezető kutyák kiképzése és látássérült gazdákhoz juttatása. Már az első évben egy vakvezető kutyát képeztünk ki és adtunk át gazdájának, s ez a szám évről évre folyamatosan nő, annak ellenére, hogy időközben megszűnt az állami támogatásunk.
Magyarországon a látássérült emberek alig 1%-át segíti vakvezető kutya, pedig a vakoknak és gyengén látóknak nagyobb segítséget jelentenek a mindennapokban, mint bármelyik élettelen segédeszköz. Szakmai munkánk sikerének záloga az önkéntes támogatóink segítsége!
Eddigi egyik legjelentősebb szakmai sikerünk Rumi kiképzése, aki világhírt szerzett Alapítványunknak. Ő volt a világ első és még mindig egyetlen olyan vakvezető kutyája, amelyik munkája során gazdája közelgő epilepsziás rohamait is időben jelezni tudta. A 2014-ben Tokióban megrendezésre került Vakvezető Kutyák Világ Kongresszusán a magyar vakvezető kutya képzést Rumi-ról szóló poszterelőadásunkkal, valamint nagy sikert aratott bemutatkozó filmünkkel képviseltük.
2014-óta az Európai Vakvezető Kutya Iskolák Szövetségének tagjaként lehetőségünk nyílt a magyar vakvezető kutya képzés képviseletére az Európai Unióban is.
Egy 3 éves akkreditációs folyamat eredményeként 2016-ban felvételt nyertünk az angliai székhelyű Vakvezető Kutya Iskolák Világszövetségébe. A teljes jogú tagság elnyeréséhez olyan szigorú szakmai követelményeknek kellett megfelelni, ami eddig a világon kevesebb, mint 100 vakvezető kutya iskolának sikerült. A teljes jogú tagság elérése nem csupán hatalmas szakmai elismerés, hanem egyúttal egy óriási lehetőség is arra, hogy szakmai és tudományos munkánkban a világ legjobb kiképzőszervezeteivel működjünk partnerként együtt.
Magán adományokból 2016-ban már 15 vakvezető kutyát adtunk át ingyen látássérült gazdáknak. Ez szép eredmény ám tény, hogy Angliában például, szintén magánadományokból évente mintegy ezer vakvezető kutyát képeznek ki…
