Megszülettek Zorka első kiskutyái

A január 15-én született három szuka és a két kan egészséges az anyakutyával együtt. Az ellés nehezen indult, mert az első kölyök farfekvéses volt, amellett, hogy az átlagosnál magasabb súllyal, több, mint fél kilogrammal született meg.

Négy órát vártunk rá, mire a világra jött, szerencsére utána gyorsan és könnyen követték őt a testvérei

– mondta Zorka gazdája, Ménesi Gizella.

Zorka mindent egyből tudott!

Zorka boldogan viselte a terhességet, végig teljesen jól volt. Összesen öt kilót szedett fel magára, ami öt kölyökre elosztva teljesen rendben van: egy félkilós kölyök az egy kiló plusz… Megnyugodtunk, amikor láttuk, hogy azonnal gondozni kezdi az újszülötteket, szorgalmasan tisztogatja és eteti őket. A kis izgalom oka az volt, hogy első almos anyaként nem volt meglepődve azon, hogy mi történik vele, ami azért elő szokott fordulni. Persze akkor sem esünk kétségbe, hanem gyorsan segítünk.

Gizella nagyon tapasztalt, az általa nevelt Zina minden ellésénél ott volt. A már nyugdíjban lévő anyakutya általában kisebb kölyköket szült, és kint növesztette meg őket. Zorkától első alkalommal ennél nagyobbak jöttek, átlagosan majdnem fél kilósak.

Megkérdeztük Gizellát, hogy milyennek látja két anyakutyáját:

Mind a ketten dinamikusak, de természetüket tekintve nem hasonlítanak egymásra. Zina dinamikus, kedves, de nem annyira, mint Zorka, aki kifejezetten hízelgős. A falkában viszont Zorka a domináns, még a saját kutyám, a 3 éves roti lány is vigyázban ül a helyén, amikor Zorka úgy pillant rá, amiből mindenki megérti, hogy mi a helyzet.

Várnak rájuk a leendő gazdik

Gizella elégedett azzal, hogy öt kölyök született: „a minél többnek örülök a legjobban, mert annál több kutyát tudunk adni a kiképzőknek egy év múlva.” Alapítványunk várólistáján folyamatosan 30-40 látássérült igénylőnk szerepel, akik abban bíznak, hogy hűséges társat kapnak tőlünk, ezért a kölykök érkezése jó hír a számukra is.

A kicsik fejlődéséről folyamatosan be fogunk számolni a következő nyolc hétben. A friss tartalmakért érdemes követni Facebook és YouTube csatornánkat is.

Van még egy jó hírünk!

Mától felajánlhatod a NAV online felületén az adód 1%-át a vakvezető kutyák képzésére, ha belépsz az ügyfélkapudon ide.

Még egy jó hír! Ha megadod a levelezési címedet, a köszönőlevélben elküldjük majd jövő évi vakvezető kutyás naptárunkat is!

1% adószámunk: 18449149-1-05

Kérjük, támogasd adód 1%-ával a vakvezető kutyák kiképzését!

Adó 1% tájékoztatónk itt olvashatod