Értékes percek a kertben

Zorka háromhetes kölykei elkezdtek ismerkednek a kinti világgal. A kertben nyíló virágok közé egyenként vitte ki őket nevelőjük, lerakta őket egy percre, hogy élvezzék az új környezetet, illatokat, hangokat.

Mind az öt kölyöknek kinyílt a szeme és a füle, kár lenne elvesztegetni a kertben tölthető értékes perceket. „Szépen egyenként kézbe vettem a kölyköket, és megnéztük a nyíló hóvirágokat és téltemetőket. Több előnye van annak, hogy fokozatosan elkezdjük őket hozzászoktatni a kinti élethez, vagyis kimozdítjuk őket a komfortzónájukból. Egy kis „hősokk” jót tesz a szervezetnek, a rengeteg inger serkenti az idegrendszer fejlődését. Ezek a kölykök hamarabb megtanulnak tájékozódni, megnő a mozgásterük, amit fokozatosan ki fognak használni, barátkoznak a füves, földes, betonos terekkel. Mindez hozzájárul ahhoz, hogy az alapítványunknál nevelkedő kölykök 8-9 hetes korukra fejlettebbek lesznek kortársaik többségénél, akiknél néha előfordul, hogy ebben az időszakban egy-két négyzetméteren élnek bent a lakásban” – mondta Ménesi Gizella, alapítványunk kölyöknevelője.

Csapatépítésnek is kiváló

Gizella fontosnak tartja a szocializációs előnyöket is, miszerint a kölykök mindig együtt mozognak a kertben, a kalandozás közben egyszerre fáradnak el, és alszanak egy jót a kinti házikójukban, amit egy kupacban melegítenek fel. Közben azt is megtanulják, hogy nem az alvóhelyükön végzik el a dolguk.

Természetesen nem siettetünk semmit, a lényeg az, hogy a természetes környezethez szoktatjuk őket, figyelve az időjárásra és minden másra.

Elkezdődött a kutyakommunikációs oktatás

„Érdekes esemény szemtanúja voltam a minap. Az anyakutya minden este egy rágcsarúddal zárja a napot, amit pillanatok alatt betol, most viszont mást csinált, egyszerűen letette maga elé és várt. Az egyik kölyök odakúszott, hogy megvizsgálja, ám ekkor Zorka felhúzta a száját és halkan rámorgott. A kicsi elcsodálkozott ezen, megállt, és megpróbált leülni, minek következtében átbillent a fenekén és hanyatt esett. A mókás jelenet mutatja, hogy az anya elkezdte tanítani a „kutyakommunikációt” a kölyköknek” – mesélte Gizella.

Az egyik kölyök szeretne minél magasabbra jutni:

Kérjük, támogasd adód 1%-ával a vakvezető kutyák kiképzését! 1% adószámunk: 18449149–1–05

Mennyibe kerül egy vakvezető kutya?

Magyarországon több vakvezető kutyára van szükség. Sokan várakoznak hű társra alapítványunknál. A várólistánkon átlagosan 30-40 fő van. Jelenleg 12 kutyánk áll kiképzés alatt, és ha minden a terveink szerint sikerül, akkor 30 kölyök fog megszületni nálunk ebben az évben, akikből a jövő évben vakvezető kutya válhat.

Egy vakvezető kutya egész életét felölelő összes költsége több, mint 5 millió forint.

Ez az időszak körülbelül 10 év, amelynek összes költsége: tenyészkutyák, tenyésztés, kölyöknevelés, szűrések, orvosi költségek, ellátás, felszerelés, kiképzés (ennek 1,5 millió Ft a munkadíja), gazdi képzése; átadás, vizsgáztatás, utókövetés és gondozás tíz éven át, felszerelés pótlása, öregedő kutya extra orvosi költségei, nyugdíjazás körüli költségek, közben rezsi, járműhasználat stb.

Így lesz a tíz év összes költsége több, mint 5 millió forint.

A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola Alapítvány adó 1% felajánlásokból és adományokból teremti elő a képzéshez szükséges összeget.

A kertben elkezdődött a bújócskázás:

Már felajánlhatod a NAV online felületén az adód 1%-át a vakvezető kutyák képzésére, ha belépsz az ügyfélkapudon ide.
Csak öt percedbe kerül, és támogatást küldesz egy hűséges vakvezető kutyának!
Még egy jó hír! Ha megadod a levelezési címedet, a köszönőlevélben elküldjük majd jövő évi vakvezető kutyás naptárunkat is.
Adószámunk: 18449149-1-05
Kérjük, támogasd adód 1%-ával a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskolát!
Adó 1% tájékoztatónkat itt olvashatod el.

Zorka kölykeiről legutóbb itt írtunk.

Borsó alma is érdekel? Itt olvashatsz róluk.