A vakvezető kutya mindig családtagnak számít, az élet fontos pillanataiban is. Adria most egy ballagásra kísérte el a gazdáját, Balogh Zoét.
Balogh Luca ezen a héten vett búcsút a miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnáziumtól. Megkérdeztük a nővérét, Zoét, hogy milyen volt visszatérni annak az iskolának a falai közé, ahol ős is leérettségizett.
„Szép volt a ballagás, és kicsit elérzékenyültem, hogy már a húgom is elvégezte a gimnáziumot. Négy éve én is ott álltam a ballagók között, most pedig visszamentem Adriával az oldalamon, akit minden volt tanárom imád és csodál. Annak is örülök, hogy meg tudtam mutatni a kutyámnak, hogy hova jártam gimibe” – mondta Balogh Zoé, aki jelenleg a Miskolci Egyetem anglisztika szakának hallgatója.
Zoé megadta a módját, hogy a kutyája szép legyen, megfürdette és kimosta a pórázát, nyakörvet és a hámját. Szóval az amúgy is gyönyörű kutya még gyönyörűbb lett.

Luca és Zoé az unokanővérével és Adriával
Zoé nem félt a magasban
Volt még egy érdekesség, amit megosztott velünk:
„Ezen a ballagáson szó szerint kiléptem a komfortzónámból, ugyanis egy 7 centiméteres magassarkú volt rajtam. Ez volt az első alkalom, hogy Adria magassarkúban vezetett, és nagyon ügyesen csinálta, a lépcsőknél extra figyelmes volt.”
Zoé elmondta, hogy a vakvezető kutya ugyanúgy családtagnak számít az átlagos napokon, ahogy az élet fontos pillanataiban:
„Adria családtagnak számít, természetes, hogy egy ilyen fontos eseményen is szerettem volna, hogy velünk legyen.”

Zoé a Miskolci Egyetemen a barátaival
Az idén ünnepeljük 20 éves jubileumunkat. A két évtized alatt több mint 200 vakvezető kutyát adtunk át térítésmentesen.
Kérjük, támogasd adód 1%-ával a kiképzésüket!
1% adószámunk: 18449149–1–05
Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány
Ha megadod a levelezési címedet, a köszönőlevélben elküldjük majd jövő évi vakvezető kutyás naptárunkat is.
Az adó 1% felajánlás a legegyszerűbben a NAV online felületén az ügyfélkapun keresztül lehetséges.


Zoé a mi önkéntesünk, gyakran segít a rendezvényeken és a kommunikációs munkában is




Vélemény, hozzászólás?