Kállai Antónia egy igazi belvárosi nő. Lakásától néhány perc sétára van az Oktogon és az Andrássy út. Lételeme a nyüzsgés, a kultúra és a szórakozás, különösen a színház.
„Iram is nagyon szereti a színházat, bár ő inkább az a ‘mozisabb’ típus, mert ott jobbak az illatok. A színházban nagyon csendben kell lenni, és ha ő horkol, az kicsit zavaró lehet” – meséli Ani mosolyogva.
Bár saját erkélye nincs, a belváros mindenben kárpótolja. Bármikor lemegy az utcára, mindig történik valami. A környékbeli alternatív kocsmákban és beülős helyeken gyakran futnak bele 30-40 fős kiskoncertekbe, ezeket Irammal nagyon élvezik.

Iram szeret a központban lenni
Ani már egy évtizede belvárosi kutyás. Iramot és az előző kutyáját is a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány képezte. Elmondta nekünk, hogy a budapesti forgatag nem minden négylábúnak fekszik. Felhő sokkal nyugodtabb természetű társ volt, akinek ez a pörgés túl sok lett volna. Iram viszont egészen más tészta.
A pörgős, borzasztóan kíváncsi és nyitott kutya „nagyon kis belpesti lett”. Abszolút belváros-kompatibilis: könnyű vele tömeget kerülni, magabiztosan mozog a sűrűjében. Imád óriásiakat sétálni, így nem feltétlenül a kutyafuttatókat használják az energia levezetésére, ehelyett Terézváros összes utcáját napi másfél-két órában fedezik fel újra és újra.

A tökéletes társ és megmentő
Iram fókuszában a kíváncsisága és nyitottsága mellett mindig a gazdája áll.
“Bármi történik, neki mindig az a legfontosabb, hogy én hogyan reagálok. Ez az első, amit megfigyel, és utána lesz tekintettel bármi másra.”

Ez a szoros kötelék és figyelem a biztonság záloga. Ani elmesélte, hogy a közlekedésben mennyit számít a kutyája ébersége.
„Iram rendkívül jól képzett kutya. Nem egyszer mentett már meg szabálytalanul és nagy sebességgel elsuhanó rollerestől, járdán kerékpározó futártól.”

Nyári tervek
A hőségben Ani és Iram lazábbra veszi a tempót. Persze ekkor is szükségük van a természet közelségére. (Erre jó a Városliget.) Rendszeresen keresik a zöld felületeket, kutyabarátokat no meg a vizes futtatókat. Amikor csak tehetik, maguk mögött hagyják a várost, és nagyokat kirándulnak a természetben.
Ani hálás azért, hogy ott élhet, ahol igazán szeret, és hogy egy olyan remek, megbízható segítőtárs áll mellette, akivel minden akadályt könnyebben vesznek.
Támogatási lehetőségek
Támogasd Te is alapítványunk munkáját, hogy még több olyan csodálatos páros találhasson egymásra, mint Ani és Iram.

Többféle módon is támogathatsz minket.
Központi bankszámlaszámunk: OTP Bank – 11734004-20466859
Bankkártyás, webshopos vagy telefonos adományozás Adjuk össze oldalunkon.
Vállalati adományok és együttműködések, infók a honlapunkon.
Köszönettel!
A Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány csapata
Ajánló!

Ani elmondta, hogy a főváros belső kerületei akadálymentesebbek lettek az utóbbi években, ezért ma már nem annyira „rettenetes” a helyzet, de még mindig iszonyatosan sok a tennivaló. Erről és ezzel kapcsolatos tevékenységéről egy hamarosan megjelenő cikkünkben beszélgetünk vele.




Vélemény, hozzászólás?